VYVÍJÍME, INICIUJEME, PODPORUJEME A ÚČASTNÍME SE PROJEKTŮ S PŘESAHEM

ODPOVĚDNÝ LEADERSHIP

Bez Odpovědného Leadershipu žádná firma nedokáže udělat skutečnou změnu své kultury k odpovědnosti. 

Dobrou zprávou je, že v top managementech se odpovědných leaderů objevuje stále více. Pokud ale nemají plné pochopení a podporu zespodu, od středního managementu, je to pro ně často boj s větrnými mlýny. Navíc, standardní leadership development programy nejsou na odpovědnost zaměřeny a často postrádají i potenciál pro reálnou změnu mindsetu a chování.

Proto jsme vyvinuli a letos spouštíme první program Odpovědného leadershipu (nejen) pro střední management v ČR.

Potřebujete, aby kritická masa ve vaší firmě přemýšlela jinak? Program Odpovědný leadership má obrovský potenciál pomoci Vaší firmě efektivně posunout mindset klíčových lidí pořebným směrem a probudit v nich odpovědné leadery. To všechno při zachování respektu k profitabilitě.    

Chcete vědět více? 

HAPPY TAŠKY

...putovní, udržitelné, recyklované, designové, šité v chráněné dílně...

Happy tašky jsou naším společným miminkemFOREWEAR. A i když si teď už žijí svým vlastním životem, jsme moc rádi, že jsme mohli stát u jejich zrodu.

Hlavní myšlenkou Happy tašek je: "Pojďme vyměnit všechny jednorázové tašky na víno v ČR za krásnější, udržitelnější a odpovědnější Happy tašky." Proto vznikly i první Happy tašky s velkým H právě v našem designu.

Jak to celé začalo si přečtěte v článku Asociace společenské odpovědnosti.

Happy tašky FOREWEAR připravuje pro firmy ve větších sériích a už vznikly například pro společnosti nebo organizace VUT v BrněPražské vodovody a kanalizaceoncomed - světlý designoncomed - tmavý designČeská spořitelna nebo FIT VUT v Brně - tmavý design

Pokud byste měli zájem o vlastní designové happy tašky ve firemních barvách, obraťte se přímo na FOREWEAR.

KATALOG UDRŽITELNÝCH DÁRKŮ

Fandíme každé aktivitě, která podpoří udržitelnost a odpovědný přístup k našemu prostředí.

Proto se nám velmi líbí katalog udržitelných dárků Asociace společenské odpovědnosti.

Více k našemu příspěvku do něj najdete zde. 

XFLOW.CZ

Měnit firemní kulturu znamená měnit mindset a chování dospělých. Každý z nás už má své zajeté koleje, ať už si to uvědomujeme nebo ne. A z těch se obtížně vyskakuje.

Proto vítáme a podporujeme jakoukoli aktivitu, která rozvíjí hodnoty udržitelnosti dříve, než člověk vstoupí do světa dospělých.
Cílem xflow.cz je pomáhat studentům najít správný směr jejich kariérní cesty. To ale znamená nejen pomoci studentům najít ty správné firmy, kde se skutečně mají co naučit. Ale také pomoci firmám, aby vytvořily prostředí, kde to bude možné.

Proto jsme společně s xflow např. vyvinuli a odpilotovali nástroj, který zmapuje připravenost vaší firemní kultury na stážisty vč. např. návazností a doporučení pro employer branding. 
Společně jsme také vytvořili koncept workshopů pro studenty, které jim umožní lépe vybrat svoji stáž a být na ni lépe připravení.  

To ve výsledku znamená podporu odpovědné firmení kultury stejně jako odpovědného mindsetu u studentů.

Více o xflow...

2 KOMENSKÝ

V Happy usilujeme o změnu mindsetu lidí směrem k odpovědnému chování vůči ostatním, vůči planetě, vůči nám samotným. Změna mindsetu vytvoří podmínky, dodá potřebné znalosti a dovednosti, a tím i naději a energii ke změně. Snažíme se o to, aby se lidé (a potažmo firmy) nezajímali jen sami o sebe, ale také o druhé. A tím více o ty, kteří to opravdu potřebují.

Přesně to je náplň práce mezinárodního hnutí Mary´s Meals, které poskytuje jídlo nejchudším dětem v rozvojových zemích v místě jejich vzdělávání a tím mění jejich životy. Jejich projet Dva Komenský nakrmí a naučí je geniální. Pouhých 400,- Kč stačí k pokrytí nákladů na stravování jednoho takového dítěte na témeř celý rok.

A co je na tom nejšlechetnější? Mary´s Meals ČR posílá potřebným dětem celých 100% z této částky

Na této myšlence Mary´s Meals oceňujeme právě to, že primárně je třeba děti nasytit, aby byly schopny se vzdělávat. Teprve pak se o sebe budou umět postarat, mít možnost se zapojit do učení a běžného života, a posunout tak jejich a náš svět dále.
 Jednoduché a přitom tak efektivní.

Proto jsme se rozhodli za vás věnovat jídlo pro děti na celý rok. Více o našem společném projektu se dozvíte zde.

GIVING TUESDAY

Nechceme podporovat spotřebu pro spotřebu. Naopak. Chceme podporovat odpovědnost. Za sebe, za ostatní, za planetu. Proto také podporujeme Giving Tuesday. Jak?

Společně s Mary's Meals (kuk o patro výš :) darujeme za vás jídla pro děti z nejchudších rozvojových zemí na celý rok. Více se můžete dozvědět zde. Nebo se můžete podívat na naši výzvu přímo na stránkách Gving Tuesday.

KLIMADIAGNOSTIKA PRO KAŽDÉHO

Ve spolupráci s Národním ústavem pro integrovanou krajinu podporujeme projekt, který pomáhá zájemcům vyhodnotit jejich nemovitost z pohledu její přirozené kapacity pracovat s klimatickými vlivy v současnosti i do budoucna. Koncepční práce s klimadiagnostikou jednotlivců pomáhá krajině vracet její přirozené schopnosti odolávat klimatickým vlivům a chránit naše cenné zdroje.

Věříme, že toto je jedna z cest, jak být odpovědní k našemu prostředí. I proto rádi pomůžeme profesionálům v oblasti nemovitosí (např. realitním mnakléřům) se blíže seznámit s problematikou individuální klimadiagnostiky. Více informací ...  

VZÁJEMNĚ SI POMÁHÁME V COVID

COVID se stal součástí našeho života, ale to neznamená, že pomoc už není třeba. Naopak, teď potřeba pomoci teprve začne...

Na jaře 2020 jsme spustili program Pomáháme s následky COVID - webináře zdarma pro pomoc lidem a firmám, kteří se začali potýkat s nestandardní situací. Podle všeho tato situace bude trvat ještě minimálně do poloviny roku 2021, ale spíše ještě déle. A to nemluvíme o jejích ekonomických dopadech.

Rozhodli jsme se proto pomáhat i jinak. Propojením schopných a zkušených s potřebnými.

Jste trenér, konzultant, lektor se zkušeností v businessu, prodeji, marketingu, managementu, a zároveň souzníte se vším, co je napsané nahoře? Ozvěte se. 
Jsme ve spojení s mnoha neziskovkami a Vaši pomoc dokážeme dobře umístit charitativním a neziskovým organizacím, které ji potřebují.