Přejeme Vám krásné adventní dny :)

Na tuto stránku jste se dostali z našeho adventního emailu. Tak Vám přejeme příjemné čtení.

Pokud si chcete tipnout, u kterého z témat je prokázané, že zvyšuje pocit štěstí, a třeba vyhrát i udržitelnou Happy tašku, zkuste to zde.

A pokud Vás zajímá téma, které na této stránce není, a to: "Jak může Happy workshop, kromě zefektivnění práce, poskytnout školní jídlo na celý rok. A to třeba i zadarmo.", klikněte sem.

Mějte krásné a pohodové adventní dny i celý vánoční čas. 🎄

Co má štěstí společného s udržitelností a
proč půjde o přežití?

Mnohem více, než většina z nás tuší. Dokonce tolik, že o tomto tématu vážně diskutuje i Rada Evropy a OSN. A u nás jsme vděční, že se tím aktivně zabývá např. Asociace společenské odpovědnosti, která uspořádala diskusi na téma Wellbeing Economy, které se účastnil např. Tomáš Sedláček (ČSOB, člen NERV a KoroNERe-20) nebo Andreas Beckmann (regionální CEO, WWF Central and Eastern Europe).

Navíc je to téma, které se ve velmi krátké době stane záležitostí přežití prakticky každé firmy. Proč? Protože podle dostupných dat, pokud to organizace řešit nebude, přijde o většinu zákazníků a velmi pravděpodobně nebude mít ani z koho vybírat zaměstnance. 

Jsme rádi, že jsme do této diskuse byli pozváni také a mohli přispět svým pohledem a zkušeností z mnoha firem.
Video záznam diskuse Vám bohužel nasdílet nemůžeme - diskuse byla určena jen členům Asociace CSR. Ale můžete se těšit na podrobný článek s daty a příklady, který chystáme na začátek příštího roku.

Pokud o článek budete mít zájem, stačí počkat na náš další newsletter nebo se ozvat.
Do té doby se můžete dozvědět o něco více třeba z rozhovoru Zbyňka na téma Happy nejen @work. Stačí kliknout na obrázek pod tímto textem.

Jak mít šťastnější Vánoce aj přes PES?

"Jaké >> aj << ?" říkala mi kolegyně, co dělala korekturu. "Nech to tam, šak ať vijou, že su z Moravy.", odpověděl jsem. Ale většinou se snažím mluvit česky :)
Sranda v práci je jedna z moc důležitých věcí. Je jich mnohem víc a stojí za to se jimi zabývat, protože happy týmy jsou nejen více v pohodě, ale také o třetinu výkonnější. To nás ale na Vánoce moc nezajímá, že?

Takže ty slíbené tipy. Začneme u těch nejjednodušších (na vysvětlení - ne na provedení - tak to zkuste):

  1. Máte děti? Každý večer těsně před spaním se svých dětí zeptejte, co se jim za ten den povedlo nebo co se jim líbilo. Nemáte-li děti, zkuste to sami. A vytrvejte.
     
  2. Máte tým? Náhodně udělejte něco příjemného pro kolegu nebo člena svého týmu. A nic za to nečekejte.
     
  3. Máte jen sebe? 5 minut každý den sledujte svůj dech. Pokud si říkáte, co je to za pitomost, zeptejte se Googla na heslo "mindfulness" a proč ho stále více podporují nejen nejúspěšnější firmy světa.

Chcete-li vědět více, klikněte na obrázek nad textem nebo sem.

A pokud budete chtít vědět, proč tato doporučení skvěle fungují, jak jimi i dalšími můžete pomoci svým dětem, sobě i svému týmu a proč podobné tipy používá třeba i americká armáda, přihlaste se na některý workshop (během prosince třeba i zdarma), napište nebo si počkejte na další newsletter.

A také sledujte náš Happy LinkedIn nebo Happy Facebook :)
Ale klidně nám i napište nebo zavolejte, rádi Vás uslyšíme.

TIPNĚTE SI A VYHRAJTE 

Stačí si tipnout a pokud budete mezi prvními deseti, 100% udržitelná putovní Happy taška se vydá na cestu k Vám :)

  • 1. Co má štěstí společného s udržitelností, proč na tom bude záviset přežití vaší organizace.
  • 2. Jak může Happy workshop, kromě zefektivnění práce, poskytnout školní jídlo na celý rok. A to třeba i zadarmo.
  • 3. Jak mít šťastnější Vánoce aj přes PES. Pár tipů pro Vás jako manažera, rodiče nebo prostě jen tak.

Chcete vědět více o tom, proč chceme společně s FOREWEAR, kteří tašku v chráněných dílnách vyrábějí, vyměnit všechny papírové tašky na víno, za tašky recyklované? Nebo proč je Happy taška 100% recyklovaná a jak šijeme štěstí na míru? Koukněte sem nebo se ozvěte.

Rádi se o štěstí podělíme :)